РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000605719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bryk T. 
Ab initio molecular dynamics study of collective excitations in liquid H2O and D2O: Effect of dispersion corrections = Дослідження колективних збуджень у воді методом першопринципної молекулярної динаміки: ефект ван дер вальсівських поправок на дисперсію колективних збуджень / T. Bryk, A. P. Seitsonen // Condensed Matter Physics. - 2016. - 19, № 2. - С. 23604. - Бібліогр.: 57 назв. - англ.

Зазначено, що колективна динаміка у рідкій воді активно досліджується за допомогою експериментальних, теоретичних методів та комп'ютерними симуляціями. Наведено моделювання за допомогою методу першопринципної молекулярної динаміки для важкої та звичайної води за температури 323,15 K, чи 50 <^>oC. Моделювання для важкої води проведено з і без дисперсійних поправок. Одержано, що дисперсійні поправки (DFT-D3) суттєво змінюють релаксацію часових кореляційних функцій густина-густина з повільної, яка є типовою для переохолодженого стану, до експоненційного спаду як для звичайних рідин. Це означає суттєве зменшення точки плавлення льоду для моделювання з DFT-D3. Аналіз повздовжних (L) і поперечних (T) спектральних функцій потоків надав можливість визначити дисперсії акустичних та оптичних збуджень і спостерігати ефект L-T змішування. Дисперсійні поправки D3 зсувають до нижчих частот L і T оптичні (O) моди та призводять до меншої на майже 30 процентів щілини між LO та TO довгохвильовими збудженнями, що може бути наслідком більшої високочастотної діелектричної проникності в моделюванні з дисперсійними поправками. Моделювання для звичайної води з дисперсійними поправками дає вищі частоти оптичних збуджень, ніж для D2O, та щілину LO-TO порядку 24 пс<^>-1 (127 см<^>-1) у довгохвильовій межі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.131 В-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського