РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000605994<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Olkhovych N. V. 
Chitotriosidase activity as additional biomarker in the diagnosis of lysosomal storage diseases = Хітотріозидазна активність як додатковий біомаркер у діагностиці лізосомних хвороб накопичення / N. V. Olkhovych // The Ukr. Biochem. J.. - 2016. - 88, № 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Описано кілька генетичних варіантів, що призводять до дефіциту хітотріозидазної активності, але найрозповсюдженішим серед європейських популяцій є дуплікація 24 п.н. (dup24bp) в 10-му екзоні гена CHIT1, яка спричинює повну втрату ензиматичної активності продукту гена. Мета роботи - оцінити можливість використання хітотріозидазної активності як додаткового біомаркера в діагностиці лізосомних хвороб накопичення (ЛХН) в Україні, визначити цей показник у плазмі крові (ПК) пацієнтів із різними лізосомними захворюваннями та оцінити вплив на нього наявності dup24bp в гені CHIT. Показано, що хітотріозидазна активність ПК є зручним додатковим біохімічним маркером у комплексній діагностиці окремих ЛХН, а саме хвороби Гоше, хвороби Німанна - Піка A,B,C і GM1-гангліозидозу. Визначено референсні межі нормальної хітотріозидазної активності в ПК населення України, які становлять 8,0 - 53,1 нмоль 4-метилумбеліферону/год-мл плазми, у той саме час сумарна частота алеля dup24bp у гені CHIT1 становить 0,26 (323/1244), що є вищим за частоту цього генетичного варіанта в інших європейських популяціях. Зазначено, що молекулярно-генетичний скринінг dup24bp у гені CHIT1 є необхідним етапом протоколу лабораторного діагностування хвороби Гоше, хвороби Німанна - Піка A,B,C і GM1-гангліозидозу для уникнення хибної діагностики цих захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р41,3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського