РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606006<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малицький Д. В. 
Вогнище землетрусу: моделювання, визначення параметрів і використання / Д. В. Малицький, О. О. Муйла, А. Ю. Павлова, О. Д. Грицай, Ю. П. Коваль, О. О. Обідіна // Геоінформатика. - 2016. - № 1. - С. 66-78. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Для моделювання поширення сейсмічних хвиль у неоднорідному середовищі - горизонтально-шаруватій пружній структурі - застосовано матричний метод. Одержані співвідношення для полів переміщень на вільній поверхні шаруватого півпростору використано для визначення тензора сейсмічного моменту як функції часу через виділення тільки прямих P- і S-хвиль. На підставі розробленої методики для точкового джерела запропоновано визначення посування по розриву (зміщення на розриві) для розподіленого джерела. Таким чином, числовий метод на основі розв'язання прямої задачі використано з метою інверсії спостережуваних сигналів для компонент тензора сейсмічного моменту і часової функції джерела землетрусу, а також визначення посування по розриву. Надано розв'язання оберненої задачі щодо визначення механізму вогнища землетрусу за допомогою методу інверсії хвильових форм у випадку обмеженої кількості станцій і графічного методу, а також для встановлення площини розриву. Фокальний механізм визначено за допомогою графічного методу та методу інверсії сигналу для подій, що відбулися біля с. Угля (24.10.2012 р., 03:13:40.50), і в провінції Альберта, Канада (09.08.2014 р., 15:28:51.00). Побудовані механізми вогнищ місцевих землетрусів, а також параметри для розподіленого джерела можна використовувати для вивчення та дослідження напружено-деформованого стану гірських масивів у регіонах з низькою сейсмічністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського