РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606024<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Esther Laduni 
Effect of drying method and cereal type on functional and pasting properties of ogi powder = Вплив типу злаків і методу сушіння на функціональні властивості та пастоподібність порошку огі / Esther Laduni, Adewumi Toyin Oyeyinka, Samson Adeoye Oyeyinka, Charles Ogugua Aworh // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 4. - С. 587-595. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Зазначено, що огі, також відомий як рідка каша, є ферментованим харчовим продуктом, який готується зі злаків. Мета дослідження - вивчення впливу методів сушіння та типу злаків на функціональні властивості порошку огі. Кукурудза, просо та сорго (червоний сорт) одержано з місцевого ринку в Ібадані (Нігерія). Огі приготовлено за допомогою традиційних методів. Одержана суспензія сушилася в камері та за допомогою методу сушіння у спіненому шарі. Пастоподібність та інші функціональні властивості сухого огі оцінено за допомогою типових методів. Встановлено, що метод сушіння не впливає на рН і здатність до гелеутворення огі, одержаного з кукурудзи, проса та сорго. Однак і метод сушіння, і тип злаку впливають на пастоподібність та інші функціональні властивості сухого порошку огі. Зразки огі, висушеного у спіненому шарі, продемонстрували значно (p << 0,05) нижчий пік в'язкості, ніж зразки, висушені в камері. За зростання концентрації спінювального агента від 5 до 15 % пік в'язкості висушеного огі іде на спад. Однак огі, висушений у камері, готується швидше (78 - 79 <^>oC), ніж зразки огі, висушені у спіненому шарі (80 - 95 <^>oC), що зумовлено їх температурами пастоутворення. Зразки, одержані за допомогою методу сушіння у спіненому шарі, в цілому мають вищі значення водопоглинання, ніж зразки, висушені у камері. Зроблено висновки, що порошок огі, висушений у спіненому шарі, продемонстрував кращу здатність до диспергування та поглинання води, піноутворення та в'язкість у порівнянні зі зразками, висушеними в камері. Вибір конкретного методу сушіння для огі залежить лише від бажаного виду застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л975

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського