РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606199<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Д'яченко А. В. 
Світовий досвід державної підтримки кредитування житлового будівництва / А. В. Д'яченко // Екон. вісн. ун-ту : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 28/1. - С. 171-179. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено світовий досвід розвитку кредитування житлового будівництва та проаналізовано державну підтримку цього процесу з метою виявлення позитивних рис та вивчення можливостей їх застосування в Україні. Досягнення поставленої мети здійснювалося за допомогою сукупності наукових методів: порівняння, історичного та логічного, системного підходу. Визначено, що протягом останніх 30-ти років у політиці кредитування житлового будівництва спостерігалися 2 взаємопов'язані тенденції: перша - перехід від використання субсидій, стимулюючих пропозицію, до використання субсидій, які стимулюють попит, і друга, трансформація ролі держави від надання субсидій та інших форм підтримки до розвиту ринка житла. Найбільш поширеними та дієвими економічними інструментами в зарубіжних країнах є пільгові банківські кредити; податкові пільги; стимулювання капітальних вкладень, що спрямовуються на будівництво житла, об'єктів комунального та енергетичного призначення у віддалених і важкодоступних районах шляхом скасування оподаткування. Узагальнюючи роль держави у розвитку кредитування житлового будівництва було визначено такі напрями її дій: регулювання кредитного ринку шляхом формування законодавчих і організаційно-економічних основ, що забезпечують сприятливі умови для розвитку житлового кредитування; формування умов і програм, спрямованих на підвищення доступності кредитів, сприяння окремим категоріям громадян у придбанні житла. Серед форм державно підтримки кредитування житла можна виділити надання кредитів за ставками нижче ринкових, за рахунок спеціально створених фондів, створення умов для зниження процентної ставки по кредитах шляхом використання пільг у разі стягування податків, пов'язаних з виплатою відсотків по кредиту; державна підтримка в межах реалізації житлових програм; страхування ризиків у разі кредитування житлового будівництва; авансові субсидії, у разі одержання кредиту, для сплати початкового внеску (у разі іпотечного кредитування); фінансування через спеціалізовані банки. Досвід зарубіжних країн переконує, що умовою розвитку кредитування є рівновага між приватними та державними джерелами фінансування, виходячи із пріоритетів забезпечення житлових потреб різних верств населення. Для виконання цієї умови в Україні необхідно фінансова стабілізація, покращання інвестиційного клімату та зниження відсоткових ставок; розвиток інституціонального середовища; підвищення довіри населення до банків, формування кредитних бюро; підвищення фінансової грамотності населення та вміння планувати сімейний бюджет; активізація державної підтримки малозабезпечених верств населення; розвиток фондового ринку та страхування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.224.5 + У531.544.120-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського