РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нішкумай О. І. 
Кальцифікація судин, атеросклероз і остеопороз: чи є взаємозв'язок? : (лекція) / О. І. Нішкумай // Серце і судини. - 2016. - № 1. - С. 107-112. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Хвороби системи кровообігу й остеопороз посідають перше місце в структурі смертності населення України. Є гіпотези, що кальцифікація судин - чинник ризику розвитку серцево-судинних катастроф - збільшується завдяки виходу кальцію з депо і кісткової тканини та його нагромадженню в судинах, але механізми цього процесу не з'ясовано. За даними багатьох досліджень ризик остеопоротичних переломів вищий у пацієнтів з ехогенними бляшками в сонній артерії у порівнянні з пацієнтами з інтактними судинами. На сьогодні вирізняють 2 види кальцифікації судин - інтими (фокальна, як кальцифікація атеросклеротичної бляшки) і медії (як частина розвитку артеріолосклерозу, що пов'язано, наприклад, із вторинним гіперпаратиреозом за хронічної хвороби нирок). Залишається не з'ясованим, який тип кальцифікації прискорює зниження мінеральної щільності кісткової тканини. Також перед лікарями стоїть проблема вибору препаратів, які б впливали на обидва патогенетичні механізми, значно покращуючи результати лікування. Невирішеними залишаються питання про наявність зв'язку між розвитком атеросклерозу, атерокальцинозу та остеопорозу в чоловіків. У сучасній медичній літературі недостатньо інформації про структурно-функціональний стан кісткової тканини у пацієнтів зі стенозувальним атеросклерозом коронарних судин, що вже перенесли серцево-судинні катастрофи (інфаркти, інсульти), а також вірогідність розвитку в них переломів кісток за калькулятором FRAX. Усі ці питання потребують подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41 + Р418.110.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського