РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Петренко В. І. 
Порівняльна ефективність лікування хворих із ко-інфекцією мультирезистентний туберкульоз/ВІЛ залежно від вихідних результатів чутливості M. tuberculosis до фторхінолонових і/або аміноглікозидних препаратів / В. І. Петренко, О. В. Панасюк, Г. В. Радиш, Л. С. Ничипоренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 1. - С. 18-22. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти ефективність лікування хворих з ко-інфекцією мультирезистентний туберкульоз/ВІЛ залежно від вихідних результатів тесту медикаментозної чутливості (ТМЧ) мікобактерій туберкульозу до фторхінолонів і/або аміноглікозидів, а також інших протитуберкульозних препаратів II ряду. У контрольованому дослідженні, яке включало 96 ВІЛ-інфікованих хворих з діагностованим мультирезистентним туберкульозом (МРТБ), вивчали результати комплексного лікування за завершення основного курсу антимікобактеріальної терапії (АМБТ), зокрема на тлі антиретровірусної терапії (APT). Хворих було розподілено по 24 особи на 4 групи (ідентичні за МРТБ і ВІЛ): I - хворі, в яких зберігалася чутливість мікобактерій туберкульозу (МБТ) до офлоксацину та аміноглікозидів; II - пацієнти, в яких не було результатів ТМЧ до протитуберкульозних препаратів (ПТП) II ряду; III - хворі, в яких, крім МРТБ, діагностований туберкульоз з розширеною резистентністю (РРТБ); IV - хворі, в яких діагностовано резистентність до фторхінолонів або аміноглікозидів. Лікування туберкульозу (ТБ) досягається в 75,0 % випадків МРТБ/ВІЛ (I група), що на 29,2 і 37,5 % більше, ніж у хворих IV і III груп відповідно (p << 0,05). Помер один (4,2 %) хворий I групи, що на 25,0, 33,3 і 33,3 % менше у порівнянні відповідно з хворими II, III та IV груп (p << 0,05). Така різниця зумовлена тим, що пацієнти I групи одержували адекватну АМБТ з самого початку без подальшої корекції, у хворих III і IV груп була затримка з адекватною АМБТ в середньому на 2 міс або зовсім не було результату ТМЧ до ПТП II ряду (II група хворих). Висновки: затримка або відсутність результатів ТМЧ мікобактерій туберкульозу до фторхінолонів і/або аміноглікозидів у ВІЛ-інфікованих хворих з мультирезистентним туберкульозом на 29,2 - 37,5 % знижує ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-5 + Р514.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського