РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Виживання призначених первинних схем антиретровірусної терапії у хворих на ВІЛ-інфекцію / Л. Р. Шостакович-Корецька, О. В. Шевельова, О. П. Шевченко-Макаренко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 1. - С. 43-46. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити виживання первинно призначених схем антиретровірусної терапії (АРТ), а також чинники, які впливають на ефективність терапії та прихильність хворих до неї. Під наглядом перебували 450 (256 жінок і 194 чоловіки) амбулаторних хворих з діагнозом "ВІЛ-інфекція" різних клінічних стадій, причому III стадія спостерігалася у 117-ти (26,00 %), IV - у 239-ти (53,11 %) пацієнтів. Хворим уперше було призначено АРТ, яку вони продовжують приймати й до сьогодні. Проаналізовано схеми терапії та визначено, на якому терміні її було перервано і з яких причин. Під час вивчення виживання первинно призначених схем АРТ виявлено, що із хворих, яким уперше призначено АРТ у 2009 p., на 2010 р. залишилося лише 373, а на 2013 р. - 354. За перше півріччя терапії кількість пацієнтів зменшилася приблизно на 8,4 %. Уже через рік цей показник виріс до 17 %. Протягом наступного періоду спостереження спостерігалося відносне "плато", та у 2013 р. воно становило 21 %. Серед причин припинення прийому АРТ - відмова хворих від терапії або смерть. Висновки: більше втрачених схем припадає на перший рік АРТ (n = 77), через загальновтрачені схеми - 96 за період спостереження, з власної волі хворого - 65 випадків. Несвоєчасне звернення хворих до центрів з боротьби та профілактики СНІДу призводить до летальних наслідків на перших місяцях АРТ. Рекомендовано збільшити доступ населення до інформації шляхом збільшення кількості кабінетів "Довіри" та центрів допомоги хворим на ВІЛ/СНІД, де вони зможуть одержувати не тільки медичну допомогу, а й психологічну підтримку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського