РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвин Н. С. 
Механохімія складних оксидних систем на основі сполук молібдену та ванадію : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Н. С. Литвин; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. - К., 2011. - 20 с. - укp.

Досліджено особливості механохімічної обробки складних оксидних систем на основі молібдену, ванадію й індивідуальних сполук, які входять до їх складу. З'ясовано вплив умов активації оксидів MoO₃, V₂O₅ та солей (NH₄)₂Mo₂O₇, NH₄VO₃ і складних систем на їх основі на фізико-хімічні властивості. Встановлено утворення фази сідвіліту (MoO₃(H₂O)₂) та сполуки типу V₂O₅ • 0,1H₂O за механохімічної обробки відповідних оксидів у воді. Активація MoO₃ в повітрі веде до швидкого переходу орторомбічної модифікації оксиду в моноклінну, тоді як для V₂O₅ спостерігається хаотичне руйнування кристалів, за цього для обох оксидів встановлено їх часткове відновлення. Механохімічна обробка в етанолі веде до анізотропної деформації кристалу V₂O₅ паралельно площині (010) та переходу орторомбічної модифікації MoO₃ в моноклінну за значних енергетичних навантажень, що пов'язано з дисипацією тепла від точок локального розігріву диспергатором. Показано специфічну активацію етанолу (структурну чутливість реакції його окиснення) на механоактивованому MoO₃, в результаті чого моноклінна структура оксиду веде процес до селективного утворення ацетальдегіду, а сідвіліт - до високої селективності за етиленом. Вперше встановлено, що механохімічна обробка (NH₄)₂Mo₂O₇ у воді веде до утворення (NH₄)₆Mo₇O₂₄ • 4H₂O та частково відновленого оксиду - фази Магнелі ε-Mo₄O₁₁. За обробки на повітрі та в етанолі відмічено збільшення дефектності структури (NH₄)Mo₂O₇ та початок формування MoO₃. Механохімічна обробка NH₄VO₃ в етанолі та повітрі також веде до збільшення дефектності структури, а активація у воді зумовлює початок формування оксиду ванадію. Вперше встановлено, що за обробки сумішей оксиду з однією з амонійних солей (V₂O₅/(NH₄)₂Mo₂O₇ або MoO₃/NH₄VO₃) відбувається часткове відновлення молібдену з утворенням субоксидів молібдену та формуванням гексаванадату амонію за рахунок розкладу метаванадату амонію або реакції між аміаком і гідратами ванадію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.323-2 + Г125.413-2 + Г591,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383734 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського