РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данілова О. І. 
Віруси та вірусні інфекції томатів відкритого грунту в умовах Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / О. І. Данілова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 23 c. - укp.

Досліджено вірусне захворювання рослин томатів (Lycopersicon esculentum Mill.) у чотирьох областях лісостепової зони України, яке виявляється у вигляді скручування листків вгору, раніше неописаного в Україні. Доведено вірусну етіологію захворювання та ідентифіковано його збудники - М- та Y-віруси картоплі. Це перше повідомлення про інфікування рослин томатів в Україні вказаними вірусами. Встановлено, що найбільшу частку в інфікуванні рослин томатів має змішана інфекція МВК та YBK. Показано, що частота виявлення МВК у томатах із зазначеними симптомами хвороби вища за частоту детекції YBK. Вивчено деякі молекулярно-біологічні та фізико-хімічні властивості збудників. У колі рослин-індикаторів томатних ізолятів МВК та YBK, а також за молекулярною масою капсидних білків виявлено відмінності у порівнянні з іншими томатними та картопляними штамами. Філогенетичний аналіз нуклеотидних і відповідних амінокислотних послідовностей гена капсидного білка виявив високий рівень філогенетичної спорідненості між репрезентативним українським ізолятом МВК і трьома штамами євро-азійської групи - іранським і німецьким та томатним італійським. Показано суттєве зниження концентрації каротиноїдів - лікопіну та β-каротину у плодах томатів у разі вірусної інфекції. Рекомендовано чотири сорти томатів як джерела стійкості до МВК та YBK (Діана, Неаполь, Космонавт Волков і Консул). Розроблено альтернативні методи захисту рослин томатів від вірусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.416.1 + П478.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського