РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606423<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забігайло Ю. Ю. 
Особливості ротавірусної інфекції, що перебігає з дисахаридазною недостатністю, у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. Ю. Забігайло; Запоріз. держ. мед. ун-т. - Запоріжжя, 2015. - 20, [1] c. - укp.

Розглянуто клініко-імунологічні особливості ротавірусної інфекції, що перебігає з дисахаридазною недостатністю, у дітей раннього віку. Встановлено, що у дітей з генотипом С/С-13910 гену лактази \i LCT \i0 характерна менш тяжка форма захворювання, а діти з генотипом С/Т-13910 схильні до важкого перебігу. У процесі розвитку ротавірусної інфекції відбуваються фазові зміни концентрації антимікробних пептидів. Показано, що ротавірусна інфекція у дітей раннього віку супроводжується підвищенням концентрації лактоферину в ротоглотковому секреті у 3,4 раза та сироватці крові в 1,5 - 2 рази. Висока концентрація кальпротектину в капі у хворих дітей з ротавірусною інфекцією може бути маркером загрози ураження підшлункової залози. Встановлено фактори ризику розвитку ротавірусної інфекції у дітей, що потребує лікування за стаціонарних умов: осінньо-зимовий сезон, наявність харчової алергії, непереносимість молочних продуктів, анемія, вік 2 - 4 роки. Уточнено ранні ознаки ротавірусної інфекції, що потребує лікування за стаціонарних умов: вираженість інтоксикації, фебрильна лихоманка, ацетонемія, метеоризм у поєднанні з больовим синдромом. Показано, що призначення дітям з ротавірусним гастроентеритом препарату, що містить екзогенну лактазу, дозволяє зменшити вираженість клінічних і лабораторних ознак вторинної лактазної недостатності, скоротити тривалість і зменшити вираженість діарейного синдрому, покращати загальний стан дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418122 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського