РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черкас Б. В. 
Західні володіння Улусу Джучи XIII - XIV ст.: суспільно-політичний та економічний розвиток : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Черкас; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2015. - 31 c. - укp.

Запропоновано комплексну, багаторівневу реконструкцію політичного життя на українських теренах у період існування на цьому ареалі своєрідної форми кочової державності - Улусу Джучи. На основі опрацювання джерельного матеріалу та грунтовного історіографічного доробку з минулого золотоординської цивілізації відтворено процеси становлення, модернізації та падіння влади Джучидів протягом 1221 - 1399 рр. Проаналізовано та систематизовано різножанрові джерела із зазначеної проблеми, охарактеризовано спеціальну зарубіжну та вітчизняну наукову літературу, з'ясовано ступінь розробки окремих питань, виявлено лакуни в історіографії проблеми. Визначено хронологію й етапність завоювання України монголами в 1222 - 1242 та 1245 - 1265 рр. Реконструйовано характер і зміни, яких зазнала монгольська влада після відокремлення Улусу Джучи від Монгольської імперії в 1260-х рр. Оцінено роль і місце Ногая в історії західних володінь Джучидів. Відстежено еволюцію влади Джучидів на українських теренах із часів так званої "Золотої доби". Охарактеризовано політичні перетворення періоду "Великої зам'ятні", що призвели до територіальних втрат Золотої Орди на заході. З'ясовано вплив на західні області держави Джучидів діяльності хана Токтамиша, реконструйовано територіально-адміністративний поділ Улусу Джучи на захід від Дону. Наведено модель організації влади, виявлено специфіку господарства в західних володіннях Улусу Джучи. Охарактеризовано причини виникнення феномену золотоординського міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського