РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606566<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бажанова А. Ю. 
Моделі та методи аналізу пружно-дисипативних систем в САПР : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Ю. Бажанова; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса, 2015. - 22 c. - укp.

Розглянуто питання автоматизації проектування пружно-дисипативних систем в САПР. Зазначено, що незважаючи на велику кількість існуючих САПР різного рівня складності, багато нових прикладних завдань вимагають розробки спеціальних модулів, для роботи яких потрібні структури даних, не передбачені ядром системи. Внаслідок цього часто виникають проблеми з використанням раніше розроблених модулів. Зауважено, що розробники САПР використовують накопичений досвід традиційного проектування, а за старих підходів неможливо врахувати ряд специфічних особливостей, властивих широкому класу пружно-дисипативних систем. Серед них відзначено такі явища, як геометрична нелінійність, контактна взаємодія та зношування поверхні. Запропоновано нові математичні моделі, що враховують названі фактори. Для врахування контактної взаємодії використано метод взаємопроникнення контактних поверхонь. У моделі геометричної нелінійності враховано зміну матриці жорсткості за зміни форми системи. Зазначено, що врахування зношування виконано на основі статистичної моделі зношування. На базі нових моделей розроблено пакети прикладних програм автоматизованого проектування, орієнтовані на інтеграцію з існуючими САПР - "важким" пакетом ANSYS і пакетом середнього рівня складності SolidWorks. Розширення для ANSYS написано на мові параметричного проектування APDL, для SolidWorks розроблено два макроси - моделювання та розрахунку. Виконано верифікацію запропонованих математичних моделей шляхом порівняння результатів комп'ютерних експериментів на основі нових моделей і закладених в існуючі САПР з результатами натурних випробувань, де як пружно-дисипативну систему розглянуто листову ресору. Показано, що розроблені моделі дозволяють підвищити точність розрахунків під час проектування, що підтверджено зниженням похибки в результатах комп'ютерних експериментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418308 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського