РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606578<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сміщук В. В. 
Клініко-патогенетичні механізми розвитку холелітіазу у дітей та шляхи його запобігання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / В. В. Сміщук; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2015. - 24, [1] c. - укp.

Увагу приділено підвищенню рівня діагностики холелітіазу на ранніх етапах його формування та ефективності лікувально-профілактичних заходів у дітей шляхом уточнення причин і механізмів розвитку цього захворювання. Доведено, що ризик розвитку холелітіазу в дитячому віці зростає під впливом певних факторів: обтяженої спадковості щодо жовчнокам'яної хвороби (ЖКХ); раннього штучного вигодовування; нераціонального харчування (надлишок транс-жирів та омега-6-поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), легкозасвоюваних вуглеводів на фоні дефіциту есенціальних фосфоліпідів (ФЛ) та омега-3-ПНЖК, харчових волокон та пробіотичних продуктів), внаслідок чого порушується ліпідний метаболізм холестерину, ЖК та ФЛ, а також підвищується частота виникнення трофологічних порушень (насамперед, ожиріння); використання антибіотиків і стероїдних гормонів; супутньої патології травної системи (хронічний гастродуоденіт і дисфункція жовчного міхура (ЖМ) за гіпокінетичним типом у поєднанні зі спазмом сфінктер Одді, дизбіозу кишечника). У разі підозри на ЖКХ або холестероз жовчного міхура (ХЖМ) у дітей, враховуючи особливості клінічної картини в різні періоди дитячого віку, рекомендовано дослідження ліпідограми, УЗД гепатобіліарної системи з оцінкою функції ЖМ після жовчогінного сніданку, а за потовщення стінки ЖМ більше 3 - 4 мм та наявності осаду в порожнині - проведення дуоденального зондування з мікроскопічним і біохімічним дослідженням жовчі. У випадку виявлення порушень в ліпідограмі доцільним є визначення складу ЖК та ФЛ сироватки крові з метою своєчасного застосування лікувально-профілактичного комплексу, до складу якого входить лецитин, препарати омега-3-ПНЖК, пробіотик та природний сорбент на фоні корекції харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.520.43-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418355 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського