РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Смоліна О. О. 
Поетика культури православного чернецтва : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / О. О. Смоліна; Харків. держ. акад. культури. - Харків, 2015. - 37 c. - укp.

Здійснено системне культурологічне дослідження поетики культури православного чернецтва як комплексу найважливіших образів світовідчуття, принципів духовної діяльності та результатів їх утілення. Поетику культури чернецтва розглянуто через систему "вузлових точок" культурних текстів, виявлено її структуру, естетичні уявлення та системні характеристики. Доведено, що поетика культури православного чернецтва існує у двох найбільше сформованих "ликах". Один з них - "чернеча культура" - реалізуючи концепцію "бути не від світу сього", формує образ світу, максимально наближений до Божественної Реальності, і образ людини, максимально позбавлений будь-якого детермінізму. Це образ Божественної Свободи як найбільше наближення до єдиної Істини, не схильної до релятивізму. Інший "лик" - "монастирська культура" - реалізує концепцію трансформації земних умов відповідно до задуму Творця. Кредо чернечої культури - мінімальний зв'язок із земним і максимальний - з Божественним. Кредо монастирської культури - максимально можливий зв'язок земного з Божественним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Э372-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського