РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000606719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пинда М. Я. 
Особливості перебігу і профілактики карієсу зубів у дітей дошкільного віку за умов дефіциту фтору в питній воді : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. Я. Пинда; Нац. акад. мед. наук України, Ін-т стоматології . - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше на підставі моніторингу складу питної води з різних джерел м. Тернопіль зроблено висновок про присутність ряду факторів (недостатня мінералізація води, знижений вміст в ній фтору і підвищений вміст нітритів), здатних вплинути на структуру емалі, яка формується в постійних зубах 6-річних дітей. Вперше на підставі вивчення вмісту макро- і мікроелементів у волоссі 6-річної дитини з високою інтенсивністю карієсу показано, що протягом свого життя діти відчувають антропогенне навантаження, нераціонально харчуються і вживають недостатньо мінералізовану воду. Вперше вивчено характер харчування 6-річних дітей, які проживають за умов дефіциту фтору в питній воді. Показано, що у дітей з найвищою інтенсивністю карієсу в раціоні харчування переважає вуглеводна їжа. Вперше розроблено комплекс карієспрофілактичних заходів для 6-річних дітей, які мешкають в зоні дефіциту фтору в питній воді, адаптований до віку дитини та регіональних геохімічних факторів, що має карієсінгібуючу, остеостимулюючу та адаптогенну дію, а також здійснює енергетичну підтримку в організмі процесів дезінтоксикації та виведення чужорідних речовин. Встановлено, що застосування розробленого карієспрофілактичного комплексу дітьми, що мешкають в зоні дефіциту фтору в питній воді, протягом 2-х років забезпечило зменшення приросту карієсу втричі (редукція карієсу склала 70 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418541 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського