РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607356<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козак Л. В. 
Прояви процесів самоорганізації плазми в атмосфері Сонця та навколоземному просторі / Л. В. Козак, Р. І. Костик, О. К. Черемних, А. С. Прохоренков // Косм. наука і технологія. - 2015. - 21, № 4. - С. 66-80. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проведено дослідження властивостей турбулентних процесів у плазмі сонячної фотосфери, сонячному вітрі та перехідних областях магнітосфери Землі. Для аналізу використано наземні спостереження флуктуацій конвективної складової швидкості в активних і спокійних областях сонячної фотосфери, одержані на 70-см німецькому вакуумному баштовому телескопі VTT в Ізаньї (о. Тенериф, Іспанія), та супутникові виміри флуктуацій магнітного поля, одержані космічним апаратом C3 місії "Кластер-2" (дані представлені з часовою дискретністю 22,5 Гц). Для визначення характеристик турбулентних процесів на різних масштабах проведено аналіз моментів функції розподілу флуктуацій швидкості та магнітного поля, спектральний розгляд та вейвлет-аналіз. Одержані залежності порівнювалися з наявними на сьогодення моделями як однорідних так і неоднорідних турбулентних процесів. Крім різних типів турбулентних процесів у проаналізованих областях відмічено можливість реалізації самоорганізованих магнітних плазмових структур в активних областях сонячної фотосфери та багатомасштабний характер динаміки магнітосфери. Магнітосфера веде себе як самоорганізована система з різними характерними масштабами. При цьому, за наявності різких стрибків параметрів у перехідних областях магнітосфери Землі спостерігається поява зворотних каскадних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.47 + Д214.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського