РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухоребська М. Я. 
Клінічне значення рівня лептину та C-реактивного білка у сироватці крові хворих на остеоартроз у поєднанні з абдомінальним ожирінням / М. Я. Сухоребська // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 2. - С. 57-62. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити роль лептину та C-рективного білка (CРБ) у хворих на остеоартроз (ОА) у поєднанні з абдомінальним ожирінням (АОж), дослідити зміни даних показників у разі додавання до препаратів базової терапії кверцетину та L-аргініну гідрохлорид. Обстежено 100 хворих на остеоартроз у поєднанні з АОж та 20 хворих на ОА без супутньої патології, які перебували на стаціонарному лікуванні у ревматологічному відділенні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Визначення вмісту лептину проводилося з використанням набору DRG EIA-2395, Лептин (Sandwich) ELISA. Дослідження CРБ проводилося за допомогою діагностикуму латексного для виявлення C-реактивного білка "CРБ - латекс-тест" ТОВ НВЛ "Гранум", м. Харків. Під час об'єктивного огляду визначали індекс маси тіла (ІМТ). Для визначення клінічного стану опорно-рухового апарату та дослідження ефективності лікування застосовували показники візуальної аналогової шкали (ВАШ). З метою вивчення ефективності запропонованих способів лікування, пацієнтів було розподілено на групи: I група - обстежувані перебували на традиційній патогенетичній базовій терапії (БТ); II група - пацієнтам до БТ було додано кверцетин (корвітин); III група приймала БТ з додаванням L-аргініну гідрохлорид (тівортін); IV групу лікували препаратами БТ у комплексі з кверцетином та L-аргініну гідрохлоридом. Одержані результати підтверджують негативний вплив АОж на перебіг суглобового синдрому у хворих на ОА. Виявили, що у пацієнтів з поєднаною патологією більш виражений больовий синдром, більш глибоке ураження суглобів, суттєво збільшується кількість дефігурованих (припухлих) суглобів. Це все можна пояснити не тільки збільшенням навантаження на суглоби у зв'язку з надмірною масою тіла у пацієнтів з АОж, а й змінами перебігу ОА на патогенетичному рівні. Виявлено позитивний вплив лікування на перебіг ОА, поєднаного з АОж. Через місяць одержаного лікування у пацієнтів II та III групи спостерігалась тенденція до зменшення лептину і СРБ та покращання клінічного перебігу ОА із супутнім АОж. Найкращі результати спостерігались у пацієнтів IV групи, які на фоні БТ одержували кверцетин та L-аргініну гідрохлорид. Висновки: визначення рівня лептину та CРБ відіграють важливу роль у пацієнтів з ОА у поєднанні з АОж. Включення до традиційної терапії кверцетину та L-аргініну гідрохлорид надає змогу покращити клініко-функціональний стан і зменшити показники системного запалення у хворих з поєднаною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського