РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607687<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Labyntsev A. J. 
Effect of diphtheria toxin T-domain on endosomal pH = Вплив T-домену дифтерійного токсину на pH ендосом / A. J. Labyntsev, N. V. Korotkevych, D. V. Kolybo, S. V. Komisarenko // The Ukr. Biochem. J.. - 2015. - 87, № 4. - С. 13-20. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Зазначено, що ключовим етапом у реалізації цитотоксичної дії дифтерійного токсину (ДТ) є перенесення його каталітичного домену (Cd) з ендосом у цитозоль. Головну роль у цьому процесі відіграє транспортний домен (Td), проте молекулярний механізм його функціонування залишається невідомим. Раніше було показано, що Td здатний впливати на ендосомальний транспорт ДТ. Мета роботи - вивчення впливу Td дифтерійного токсину на компартменталізацію ендосом і на pH ендосомального середовища. Для цього використано рекомбінантні фрагменти ДТ, які відрізнялися лише наявністю Td в їх складі, що були злиті з флуоресцентними протеїнами. Показано, що фрагмент токсину із Td повільніше проходив шлях ранні - пізні ендосоми - лізосоми, та мав дещо відмінну від фрагмента ДТ (без Td) колокалізацію з ендосомальними маркерами. При цьому з 10- до 50-ї хв спостереження pH ендосом, що містять фрагменти ДТ із Td, мали стале значення pH (~ 6,5). За цей час для ендосом, що містять фрагменти ДТ без Td, продемонстровано зниження pH від 6,3 до 5,5. Одержані результати вказують на те, що Td інгібує закислення ендосомального середовища. Однією з можливих причин цього може бути вплив утвореного T-доменом іонного каналу на процес зниження pH ендосом. Ця властивість Td може не тільки сповільнювати дозрівання ендосом, але і пригнічувати активацію pH-залежних ендосомальних протеїназ, що сприяє успішному транспортуванню Cd у цитозоль клітини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського