РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607702<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жегулович З. Є. 
Застосування кількісних показників оклюзіограми у клінічній практиці / З. Є. Жегулович, В. П. Неспрядько, І. А. Шинчуковський // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 4 (ч. 1). - С. 19-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розробка методів оклюзійної діагностики з використанням оклюзіографії є актуальною внаслідок інформативності, доступності і швидкості одержання результату. Мета роботи - проаналізувати відтворюваність оклюзійних характеристик за результатами оклюзіографії при змиканні щелеп із застосуванням кількісного аналізу оклюзії. Вивчено стан оклюзії у 49 осіб з оклюзійною патологією і у 13 в контрольній групі за розробленим методом розрахунку показників дентальної оклюзії. Зміни індексів від 1 до 0,86 (0,83) вважано ознакою стабільної оклюзії, від 2 до 6 (5) контактів зміни коефіцієнта від 0,79 (0,75) до 0,5 умовно стабільною і від 0,5 і менше - недостатньою. Коефіцієнт більше одиниці вказував на надмірне навантаження. Більшість осіб показувала різні показники зліва і справа, несиметричні, за одержаними коефіцієнтами відносились до стабільних і умовно-стабільних. Визначено високий рівень зв'язку між результатами дослідження при нормальному змиканні щелеп: Krippendorff's <$E alpha> для правої сторони - 0,885 і для лівої сторони - 0,771 при нормальному змиканні і при силовому змиканні зубів. Krippendorff's <$E alpha> 0,757 і 0,812 відповідно. Відтворюваність оцінки контактів фронтальних зубів - Krippendorff's <$E alpha> 0,823 при нормальному змиканні і Krippendorff's <$E alpha> 1,0 при силовому стисканні. Висновки: аналіз оклюзійних контактів у статичній оклюзії слід проводити при нормальному і силовому стисканні для одержання об'єктивної інформації. Потенційно надійний і надійний рівні відтворення коефіцієнтів дозволяють рекомендувати його для використання у практичній стоматології. Подальші дослідження можуть бути проведені для удосконалення даного способу аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського