РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000607752<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мілай А. О. 
Методологічний підхід до дослідження економічної природи фірми / А. О. Мілай // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 12. - С. 8-13. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти становлення і розвитку фірми. Досліджено умови, при яких в певний історичний період з'являється фірма, як система капіталістичного виробництва, яка базується на технологічному розподілі праці. В дослідженні послідовно доводиться думка, що створення фірми в історії розвитку людства є скоріше випадкове явище, ніж закономірне. Її поява є результатом унікального збігу двох дуже рідкісних в ринковій економіці обставин, які склались в Англії в середині XVIII ст. По-перше, це формування довготривалої, декілька десятків років, хвилі підвищеного попиту на товари бавовняного виробництва в Англії. По-друге, несподівана поява на ринку праці досить великою кількості робочої сили низької кваліфікації, внаслідок проведення політики "огороджування". Підсилюючим фактором було й те, що додаткова робоча сила на ринку виявилась дуже дешевою внаслідок того, що потенційні робітники не мали ніяких засобів для існування. Внаслідок поєднання таких факторів на ринку з'являються фірми, як форми організації капіталістичного виробництва, метою якого є не задоволення власних потреб і потреб суспільства, а виключно одержання прибутку. Паралельно відбувається процес зміни характері конкретної праці ї її взаємодії з працею абстрактною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського