РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Холодняк С. В. 
Спрямований пошук протисудомних агентів серед спіропохідних з 2-арил-5,6-дигідро-[1,2,4] тріазоло-[1,5-c]хіназоліновим фрагментом / С. В. Холодняк, Н. В. Бухтіярова, К. П. Шабельник, Г. Г. Берест, І. Ф. Бєленічев, С. І. Коваленко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 1. - С. 39-47. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Серед різних форм патології нервової системи одне з провідних - третє місце - займають епілептичні розлади, ступінь розповсюдження яких має чітку тенденцію до зростання. До недавнього часу лікування епілепсії було спрямоване загалом на усунення нападів. Сьогодні інтенсивний пошук протисудомних засобів з вираженою нейропротективною дією ведеться серед модуляторів глютамінових та ГАМК рецепторів. Безперечний інтерес у цьому відношенні представляють анельовані похідні хіназоліну. Мета дослідження - первинний скринінг протисудомної активності серед спіропохідних з 2-арил-5,6-дигідро-[1,2,4]тріазоло[1,5-с]хіназоліновим фрагментом на моделі коразолових судом, виявлення "сполуки-лідера" для подальшої оцінки протисудомної та нейропротективної дії за умов коразолового кіндлінгу. Введення досліджуваних сполук білим безпородним щурам внутрішньошлунково в дозі 10 мг/кг за 1 год до введення коразолу (80 мг/кг) призводило до достовірного збільшення латентного періоду судом, зниження тривалості клоніко-тонічної фази, інтенсивності судом у балах і зменьшення летальності. Найактивнішими виявилися 2'-феніл-6'H-спіро[індол-3,5'-[1,2,4]тріазоло[1,5-c] хіназолін]-2(1H)-oн (1.6) і 5-бромo-2'-(4-фторофеніл)-6'H-спіро[індол-3,5'-[1,2,4]тріазоло[1,5-c] хіназолін]-2(1H)-он (1.11), які за протисудомною дією перевищують референс-препарат - ламотриджин. Сполуки 1.6 та 1.11 за профілактичного 11-добового введення тваринам, паралельно моделюванню коразолового кіндлінгу, проявляють нейропротективну дію, яка перевищує ефект референс-препаратів - ламотриджину та карбамазепіну. Нейропротективна дія сполук 1.6 та 1.11 у разі коразолового кіндлінгу може бути пояснена їх антиоксидантним механізмом. Показано, що антиоксидантна дія сполук 1.6 і 1.11 реалізується шляхом підвищення активності глутатіон-залежних ферментів, умісту відновлених тіолів у головному мозку тварин на тлі моделювання коразолового кіндлінгу. Вказаний ефект запобігає ушкодженню нейронів продуктами оксидативного стресу за умов коразолового кіндлінгу, а також нормалізує біодоступность NO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського