РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608171<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білай І. М. 
Аналгетична активність похідних 1,2,4-тріазолу на етапі первинного фармакологічного скринінгу / І. М. Білай, Є. О. Михайлюк, О. В. Цис, К. П. Шабельник, С. І. Коваленко, А. О. Остапенко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2016. - № 1. - С. 48-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проблема болю й аналгезії займає одне з центральних місць у сучасній медицині, що свідчить про необхідність пошуку нових речовин з аналгетичними властивостями. Мета дослідження - вивчити аналгетичну активність похідних 1,2,4-тріазолу на етапі первинного фармакологічного скринінгу. Аналгетичну активність визначали на білих лабораторних щурах лінії Вістар масою 180 - 230 г. Лабораторних тварин було розподілено на наступні групи: контрольна група (тваринам внутрішньоочеревинно вводили 0,9 % розчин NaCl у дозі 0,1 мл на 1 кг маси тіла); група порівняння (вводили анальгін у дозі 50 мг/кг в/о у вигляді 10 % розчину); 3 - 9 групи (вводили досліджувані речовини - похідні 1,2,4-тріазолу у вигляді 10 % суспензії внутрішньоочеревинно в дозі 1/10 ЛД50). Вивчення центрального компонента аналгетичної дії препаратів проводили відповідно до загальноприйнятої методики шляхом електроподразнення кінцівок імпульсним струмом напругою від 1 до 100 В. Вимірювання порога больової чутливості проводили до введення досліджуваних речовин - через 20 хв після введення. Одержані дані свідчать про наявність аналгетичної активності у похідних 1,2,4-тріазолу. У результаті виконаного дослідження встановлено, що найбільшу активність відносно групи контролю проявляла сполука 2-(3-(піридин-4-іл)-1H-1,2,4-тріазол-5-іл)анілін - ПК-282 (248,41 %), яка перевершувала препарат порівняння анальгін. При цьому речовини ПК-274, ПК-370, ПК-297 и ПК-372 проявляли аналгетичну активність на рівні анальгіна. Проведений скринінг створює передумови для подальшого поглибленого вивчення ефективності та безпечності найактивніших речовин серед даного класу хімічних сполук і оцінки доцільності їх використання в практичній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського