РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воскобійник В. А. 
Вихровий рух усередині лунки складної геометрії / В. А. Воскобійник, А. В. Воскобійник, О. А. Воскобойник, В. М. Степанович, І. А. Хижа // Приклад. гідромеханіка. - 2015. - 17, № 4. - С. 14-23. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Представлено результати візуального дослідження особливостей генерації та еволюції вихрового течії усередині заглиблень на плоскій поверхні у вигляді одиночних V- і <$E LAMBDA>-подібних лунок, які потік обтікав під різними кутами. Візуалізація проводилася за допомогою водорозчинних покриттів і контрастних фарб, які вводилися в пристінний шар потоку. За умов ламінарної течії усередині заглиблень складної геометричної форми вихрові структури не генерувалися. Для перехідного і турбулентного режиму течії усередині V-подібної лунки формувалися підковоподібні вихрові структури, які зі збільшенням швидкості зменшувалися за розміром і притискалися до відривної стінки лунки. У серединному перерізі такої лунки спостерігалися періодичні викиди пелени дрібномасштабних вихорів. Усередині <$E LAMBDA>-подібної лунки генерувалися спіралеподібні вихрові структури, які періодично викидаючись і переміщаючись у сліді за лункою формували пари протилежно обертових поздовжніх вихорів. При зміні кута нахилу V- і <$E LAMBDA>-подібних лунок у площині пластини формування та викид вихрових структур змінюється. Для ламінарної течії число Струхаля викидів потенційної рідини змінювалося від 0,05 до 0,14. За умов перехідної і турбулентної течії число Струхаля викидів вихрових структур і вихрової пелени збільшилося від 0,15 до 0,5.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського