РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608527<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романовська В. О. 
Стійкість до дегідратації екстремофільних бактерій з Антарктики та гіперсолоних водойм / В. О. Романовська, П. В. Рокитко, Г. В. Гладка, О. Б. Таширев // Мікробіол. журн.. - 2016. - 78, № 2. - С. 74-79. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначити, чи виявляють резистентність до дегідратації мікроорганізми, які є стійкими до УФ-випромінювання. Об'єкти дослідження - екстремофільні бактерії (з островів Антарктики та з гіперсолоних водойм Ізраїлю і Криму). Стійкість бактерій до дегідратації визначали в герметичних ексікаторах, експозиція без доступу вологи 5 тижнів, температура - <$E22~-~25~symbol Р roman C>, вологість - 1 - 4 %. УФ-опромінення бактерій проводили лампою БУФ-15 (X = 254 нм) в діапазоні 40 - 2400 Дж/м<^>2. Після культивування визначали кількість бактерій до та після УФ-опромінення або висушування. Серед досліджених бактерій виявлено як резистентні до дегідратації штами (Firmicutes), так і чутливі до дегідратації (Proteobacteria, Bacteroidetes). Більшість штамів бактерій, які були стійкі до дегідратації, були також стійкими і до УФ-опромінення. Виживання після дегідратації у цих бактерій становило 6,32 - 55,26 %, а ЛД99,99 УФ 240 - 600 Дж/м<^>2. На противагу цьому, представники Proteobacteria були чутливими до даних екстремальних факторів: після дегідратації виживало 0 - 1,6 % клітин та ЛД99,99 УФ становила 80 - 180 Дж/м<^>2. Висновки: одержані результати підтверджують гіпотезу, що між стійкістю бактерій до електромагнітного випромінювання (УФ) та їх резистентністю до дегідратації існує кореляція.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1-640.2 + Е40*801.1-634.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського