РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608541<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Украинец И. В. 
Синтез и биологические свойства гидрокси-(алкокси)замещенных анилидов 1-R-4-гидрокси-2,2-диоксо-1H-2lambda6, 1-бензотиазин-3-карбоновых кислот / И. В. Украинец, Л. А. Петрушова, О. В. Горохова, Л. В. Сидоренко // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2016. - Вип. 1. - С. 67-73. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Продовжуючи пошук нових біологічно активних речовин 2,1-бензотіазинового ряду, реакцією алкіл-1-R-4-гідрокси-2,2-діоксо-1H-2<$Elambda sup 6>, 1-бензотіазин-3-карбоксилатів з еквімолярними кількостями гідрокси- і алкоксизаміщених анілінів синтезовано серію відповідних анілідів 1-R-4-гідрокси-2,2-діоксо-1H-2<$Elambda sup 6>, 1-бензотіазин-3-карбонових кислот. Їх будову підтверджено даними елементного аналізу, спектроскопії ЯМР (<$Enothing sup 1 roman H> та <$Enothing sup 13 roman C>), а також мас-спектрометрії. Всі одержані сполуки було піддано фармакологічному скринінгу на виявлення аналгетичних властивостей. Тестування проведено на нелінійних щурах чоловічої статі з використанням стандартної моделі термічного подразнення кінчика хвоста (tail immersion test) паралельно та у порівнянні зі структурно близькими лікарськими препаратами мелоксикамом та піроксикамом. Серед вивчених речовин знайдено високоактивні аналгетики, які у разі перорального введення у дозі 20 мг/кг перевищують за знеболюючим ефектом референс-препарати у декілька разів і представляють інтерес для поглиблених випробовувань. Вивчення впливу синтезованих сполук на сечовидільну функцію нирок показало, що у даному випадку перехід від хінолонових аналогів до 2,1-бензотіазинових супроводжується деяким спадом сечогінних властивостей, хоча окремі сполуки і посилюють діурез на рівні гідрохлоротіазиду, причому в значно меншій дозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.233 + Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського