РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608878<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шурпяк С. О. 
Стандартизований екстракт гібіскусу у профілактиці і лікуванні гестаційних набряків та безсимптомної бактеріурії вагітних / С. О. Шурпяк, В. І. Пирогова // Здоровье женщины. - 2016. - № 1. - С. 53-60. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що гестаційні набряки зумовлюють необхідність ретельного лікарського спостереження, оскільки у 20 - 25 % вагітних до набрякового синдрому приєднуються інші прояви, що складають симптомокомплекс прееклампсії або симптомної інфекції сечової системи. Мета дослідження - вивчення ефективності фітопрепарату афлазин у вагітних з безсимптомною бактеріурією (ББ) і гестаційними набряками. Під спостереженням перебувало 106 вагітних віком від 20 до 35 років. Обстеження включало вивчення анамнезу, визначення індексу маси тіла, контроль динаміки маси тіла, гінекологічне та акушерське обстеження, загальні аналізи крові і сечі, бактеріоскопічне та бактеріологічне дослідження сечі в динаміці, дослідження стану мікробіоти піхви. Діагноз ББ встановлено відповідно до існуючих рекомендацій IDSA. До I групи увійшли 36 вагітних із ББ (КУО >= 10<^>5 в 1 мл), які були розділені на дві підгрупи: IА підгрупа (16) одержувала афлазин по 1 капсулі 2 рази на день 14 днів, IФ підгрупа (20) - підгрупа одержувала фосфоміцин трометамол 3 г однократно. II групу склали 40 вагітних з "низькою" ББ (10<^>3 - 10<^>4 КУО/мл), в IIС підгрупі (20) лікування не проводилося, IIА підгрупа (20) одержувала афлазин по 1 капсулі 2 рази на день 14 днів. Для виявлення рецидиву ББ повторне бактеріологічне дослідження сечі проведено у 26 - 28 тиж вагітності. Для вагітних з "низькою" ББ (10<^>3 - 10<^>4 КУО/мл) є характерним зростання бактеріального обсіменіння сечі (>= 10<^>5 КУО/мл) і ризику гестаційного пієлонефриту зі збільшенням терміну гестації. 14-денний курс профілактичної терапії препаратом афлазин надає можливість попередити прогресування інфекцій сечовивідних шляхів. Ефективність монотерапії ББ препаратом афлазин складає 75, що надає можливість рекомендувати його як альтернативну високоефективну терапію ББ. Одержані позитивні результати застосування препарату афлазин, що містить стандартизований екстракт гібіскусу Ellirose надає можливість рекомендувати його як препарат вибору для усунення набряків у вагітних і лікування ББ за відсутності умов або в разі протипоказань до застосування антибіотикотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського