РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ночвіна О. А. 
Функціональний стан ендотелію у жінок з синдромом хронічного тазового болю / О. А. Ночвіна // Здоровье женщины. - 2016. - № 1. - С. 150-153. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання стану ендотелію судин у жінок з синдромом хронічного тазового болю (ХТБ). Проведено порівняльне дослідження рівня концентрації основних маркерів ендотеліальної дисфункції за допомогою методу імуноферментного аналізу у жінок з ХТБ основної групи та у здорових жінок групи контролю. Доведено, що у пацієнток з ХТБ має місце підвищена продукція простаноїдів - простагландинів F2<$E alpha> та ендотеліну-1, зниження синтезу простацикліну, що свідчить про порушення функції ендотелію. Крім цього, мають місце підвищені концентрації основних прозапальних цитокінів IL1<$E beta> і IL6, які зумовлюють дистрофічні зміни в рецепторному апараті жіночої статевої сфери з формуванням периферійних генераторів патологічного посиленого збудження з виникненням хронічної больової імпульсації. У межах вивчення проблеми ХТБ у контексті патогенетичних механізмів його розвитку необхідне дослідження стану ендотелію судин, який є основним компонентом судинної стінки, відіграє важливу роль у підтримці їх тонусу та структури, локального гомеостазу, забезпечує низку біологічно активних процесів в організмі, динамічну рівновагу між вазодилатувальними та вазоконстрикторними чинниками, впливає на проникність судин і характеризує мікроциркуляцію тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського