РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608906<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шунько Є. Є. 
Аналіз перинатальної патології дітей, які народились з дуже малою масою тіла, і стану здоров'я їхніх матерів / Є. Є. Шунько, О. О. Бєлова, О. Т. Лакша, Т. О. Орлова, С. Я. Старенька // Здоровье женщины. - 2016. - № 1. - С. 176-179. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити соціальний, соматичний, акушерсько-гінекологічний анамнез, перебіг даної вагітності і пологів у матерів, які народили дітей з дуже малою масою тіла (ДММТ) і надзвичайно малою масою тіла (НММТ); визначити провідну перинатальну патологію у дітей з ДММТ і НММТ. За даними медичної документації проаналізовано соціальний, соматичний, акушерсько-гінекологічний анамнез, перебіг даної вагітності і пологів у матерів, що народили дітей з ДММТ (n = 92) і НММТ (n = 34), проведено дослідження перинатальної патології. Внутрішньоутробний розвиток дітей з ДММТ і НММТ відбувався на несприятливому тлі - 62,7 % матерів мали хронічні соматичні захворювання. У 52,4 % матерів зареєстровано екстрагенітальну патологію, у 27 % - генітальну, у 16,7 % спостерігалось поєднання екстрагенітальної та генітальної патології. Діти з НММТ достовірно частіше (p << 0,05), ніж діти з ДММТ, мали перинатальне ураження центральної нервової системи (ЦНС), слухового аналізатора, потребували лікування за умов відділення інтенсивної терапії новонароджених із частішим застосуванням більш тривалої штучної вентиляції легень з приводу вродженої пневмонії, більшої кількості гемотрансфузій, хірургічних втручань (переважно лазерокоагуляції сітківки). Зроблено висновки, що основною перинатальною патологією дітей з ДММТ і НММТ є перинатальні ураження ЦНС, перинатальна інфекція з розвитком вродженої пневмонії, бактеріального сепсису, некротизувального ентероколіту, що потребує тривалого перебування у відділенні інтенсивної терапії новонароджених із застосуванням тривалої штучної вентиляції легень, підвищує ризик формування хронічних захворювань дихальної системи, органів зору та слуху, ЦНС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського