РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гончаров С. Л. 
Експериментальне зараження лабораторних щурів метацеркаріями трематоди Paracoenogonimus ovatus (Trematoda, Cyathocotylidae) / С. Л. Гончаров, Н. М. Сорока // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 1. - С. 17-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано результати дослідження можливості трематоди Paracoenogonimus ovatus (Katsurada, 1914) інвазувати неспецифічного хазяїна - лабораторного щура. Встановлення здатності трематоди P. оvatus інвазувати ссавців надає можливість сформувати загальне уявлення про ризики зараження домашніх та диких тварин, а також людини під час споживання риби та продуктів з неї, які пройшли недостатню кулінарну та термічну обробку. Попередньо сформованим групам піддослідних тварин згодовували життєздатні матацеркарії трематоди P. оvatus, які заздалегідь вилучали разом з невеликою кількістю м'язової тканини, відібраної від щуки звичайної (Esox lucius). Групи дослідних тварин формували за принципом аналогів. Тваринам згодовували чітко визначену кількість паразитів - по 100 цист кожному щуру першої та другої груп; третя група була сформована як контрольна. Тварин досліджували через 20 діб (I група) і на 30-ту добу (II група). На розтині виявляли статевозрілі особини досліджуваної трематоди - P. оvatus, які були нерівномірно розподілені вздовж шлунково-кишкового тракту. У результаті досліду встановлено можливість трематоди інвазувати та розвиватись до статевозрілої форми в організмі ссавця. Водночас варто зазначити, що при експериментальному інвазуванні метацеркаріями щурів у декількох тварин було встановлено симптоми, які, вочевидь, були зумовлені патологічним впливом личинок трематоди. За результатами досліджень можна зробити висновок, що зі збільшенням терміну перебування трематоди в організмі ссавця інтенсивність інвазії знижується: у другій групі щурів, порівняно з першою, вона була меншою у 2,3 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*836:Е621.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського