РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000608991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцюмбас Г. І. 
Гістологічна, гістохімічна характеристика та морфометричні і мікробіологічні показники сліпих кишок курей-бройлерів за згодовування кормів з різним вмістом пробіотиків / Г. І. Коцюмбас, А. К. Костинюк // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 1. - С. 52-60. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Надано результати гістологічних, гістохімічних та морфометричних досліджень слизової оболонки сліпих кишок курей-бройлерів, яким 42 доби поспіль згодовували комбікорм з різним вмістом пробіотичних препаратів: "Probion forte" в дозі 1 г/кг, 0,5 г/кг та "Bio Plus 2В" в дозі 0,4 г/кг. Вивчено кількісний мікробний склад вмісту сліпих кишок на 42 добу досліду. На 15, 30 і 42 доби досліду по 10 курчат з кожної групи виводили з експерименту, проводили розтин і відбирали шматочки сліпих кишок, які фіксували у 10 % розчині нейтрального формаліну, рідині Карнуа з подальшою заливкою у парафін. Виготовляли гістозрізи і фарбували гематоксилін-еозином, за Стідменом; за Мак-Манусом. Застосування з кормом пробіотиків у різних дозах курчатам-бройлерам у процесі росту та розвитку сприяло покращенню морфофункціонального стану кишок. У слизовій оболонці сліпих кишок курей I, II і III дослідних груп на 42 добу висота ворсинок вірогідно зростала на 229,9, 179,08 та 215,5 мкм, глибина крипт - на 45,02, 23,7 і 36,9 мкм відповідно. Відзначалось посилення імунного бар'єру сліпих кишок, яке виразилось активним заселенням лімфоцитами лімфатичних вузликів, відносним збільшенням кількості та величини лімфоїдних структур у власній пластинці слизової оболонки. Водночас виявлено відносне збільшення об'єму та кількості келихоподібних клітин ворсинок сліпих кишок птиці дослідних груп та збагачення їх цитоплазми глікозаміногліканами і нейтральними мукополісахаридами, що сприяло утворенню масивної слизистої біоплівки, яка вкривала стінки епітеліальних клітин, заповнювала простір між ворсинками і була потужним бар'єром від проникнення патогенної та умовно-патогенної мікрофлори. У вмісті сліпих кишок курей I, II, III груп порівняно з контролем встановлено збільшення мікроорганізмів роду Lactobacillus - на 15,3, 14 і 10,7 % та зменшення кількості мікроорганізмів роду E. coli - на 22,9, 20,3 і 16,5 % відповідно. Мікроорганізмів роду Saimonella, Campilobacter та Cl. perfingens на 42 добу застосування пробіотичних препаратів у сліпих кишках курей дослідних груп не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського