РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609532<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Одинець Т. Є. 
Проблемно-орієнтована програма фізичної реабілітації жінок із постмастектомічним синдромом на стаціонарному етапі реабілітації / Т. Є. Одинець, Ю. А. Бріскін // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 1. - С. 97-101. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що найчастішим наслідком лікування раку молочної залози (РМЗ) є постмастектомічний синдром (ПМС), що поєднує в собі порушення фізичного, функціонального та психоемоційного станів. ПМС характеризується значною варіабельністю симптомів, які виникають у різні часові терміни лікування РМЗ. Мета роботи - розробити та обгрунтувати проблемно-орієнтовану програму фізичної реабілітації жінок із ПМС на стаціонарному етапі реабілітації. Використано теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та всесвітньої інформаційної мережі Інтернет. До дослідження залучено 50 жінок із ранніми ознаками ПМС, які перенесли радикальну мастектомію за Мадденом із приводу РМЗ і перебувають на стаціонарному етапі реабілітації. Розроблена проблемно-орієнтована програма фізичної реабілітації включала застосування статичних і динамічних дихальних вправ, лімфатичного масажу та самомасажу, корекцію положення, вправ на розтягування, лікувальних положень, постізометричної релаксації, елементів працетерапії, маніпуляційних утручань (дихання через підтиснуті губи, кероване відкашлювання, аутогенний дренаж, мануальний тиск, мануальна вібрація) й аутотренінгу. Реалізація завдань та підбір засобів фізичної реабілітації залежали від індивідуальних особливостей жінки, характеру перебігу післяопераційного періоду з урахуванням супутніх захворювань. Для корекції психічного стану жінок і пов'язаних із ним психосоматичних розладів на стаціонарному етапі реабілітації проводили навчання основних елементів аутогенного тренування, візуалізації, м'язової релаксації та саморегуляції дихання. Зроблено висновки, що розроблену програму можна використовувати за умов лікувальних і реабілітаційних закладів під час роботи з жінками означеної нозології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського