РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609555<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Токарчук Н. І. 
Аналіз показників фіброзоутворення при пієлонефриті на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей раннього віку / Н. І. Токарчук, І. В. Одарчук, Н. В. Заїчко // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 6. - С. 93-96. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - визначення рівнів галектину-3 і TGF-<$E beta>1, як маркерів фіброзоутворення, у дітей раннього віку, хворих на пієлонефрит на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу (МСР). Обстежено 55 дітей раннього віку, хворих на пієлонефрит. Першу підгрупу склали 28 дітей з пієлонефритом без ознак МСР (первинний пієлонефрит (ППН)), другу підгрупу - 27 дітей з пієлонефритом на тлі МСР (вторинний пієлонефрит (ВПН)). Контрольну групу склали 24 практично здорові дитини. Вміст TGF-<$E beta>1 і галектину-3 визначено за допомогою імуноферментного методу (ELISA). Плазмова концентрація TGF-<$E beta>1 і галектину-3 є достовірно вищою у дітей із пієлонефритом на тлі МСР, ніж у малюків із ППН, що вказує на можливе фіброзоутворення у нирках. Зі збільшенням тривалості пієлонефриту підвищувались рівні профібротичних показників. За ВПН у більшості дітей (81,4 %) встановлено зменшення товщини паренхіми нирок за даними показників ренально-кортикального індексу, що свідчить про можливість зниження функціональної здатності нирок. Висока чутливість (TGF-<$E beta>1 - 85 %, галектин-3 - 92 %) і специфічність (TGF-<$E beta>1 - 67 %, галектин-3 - 82 %) обох показників за пієлонефриту на тлі МСР вказує на необхідність їх визначення як маркерів раннього фіброзоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського