РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609588<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жданович О. І. 
Особливості стану плода і новонародженого в жінок високого ризику розвитку прееклампсії / О. І. Жданович, Т. В. Коломійченко, Ю. О. Яроцька // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 123-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити особливості стану плода і новонародженого в жінок високого ризику розвитку прееклампсії. Комплексно обстежено 160 вагітних жінок: 80 жінок із високим ризиком прееклампсії (ВРП) (основна група) і 80 жінок без високого ризику прееклампсії (група порівняння). Для аналізу одержаних даних застосовано методи параметричної та непараметричної статистики, прийняті в медицині. Проведеними дослідженнями встановлено, що в жінок ВРП дана вагітність частіше проходила з ускладненнями: у 2 рази частіше відмічалась загроза переривання вагітності (31,3 %), ранній гестоз спостерігався у 26,3 % жінок, плацентарна недостатність - у 36,3 %, дистрес плода - у 33,8 %, затримка росту плода - у 18,8 %. Серед жінок із прееклампсією 44,8 % були розроджені шляхом кесаревого розтину. У 17,5 % жінок пологи були передчасними. Перинатальна смертність становила 37,1 %о. Серед дітей 89,7 % народились у стані асфіксії різного ступеня тяжкості, при цьому кожна четверта (24,1 %) дитина - в асфіксії тяжкого ступеня. Недоношеними було 22,4 % дітей, 31,0 % мали ознаки гіпотрофії. Більш ніж у половини (53,4 %) дітей відмічено дизадаптаційні синдроми. Зроблено висновки, що висока частота перинатальних ускладнень у жінок групи ВРП свідчить про актуальність пошуку вдосконалення методів профілактики цього небезпечного ускладнення вагітності та його перинатальних наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського