РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609609<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Круглікова І. В. 
Герпесвірусна інфекція у дітей, хворих на хронічний гломерулонефрит / І. В. Круглікова, С. П. Фоміна, І. В. Багдасарова // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 8. - С. 117-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ролі герпесвірусних інфекцій (ГВІ) у виникненні та перебігу гломерулонефриту (ГН) у дітей. Інфікованість вірусами групи Herpesviridae та перебіг ГН вивчено у 110 пацієнтів віком від 2 до 17 років (гематурична форма: n = 64; нефротичний синдром: n = 46) без клінічних ознак інфікування. У 77,2 % спостережень ГН поєднувався з ГВІ. Найчастіше діагностовано інфікування вірусом Епштейн - Барра (60,9 %), відносно часто - у моноваріанті (41,5 %). Вірус простого герпесу (1/2 тип) і цитомегаловірус переважно супроводжували поєднане інфікування (93,6 і 82,9 % відповідно). Клінічні варіанти ГН відрізнялися структурою інфекції: у пацієнтів з гематуричною формою переважало інфікування одним типом вірусу (40,6 %); за нефротичного синдрому - поєднане ураження (56,6 %), частіше виявлена цитомегаловірусна інфекція (47,8 %), переважно за стероїдорезистеності (54,5 проти 41,7 % за стероїдочутливих). Супутня інфекція впливала на результат ГН, моделюючи несприятливий перебіг і сприяючи збереженню активності захворювання за гематуричної форми та стероїдорезистентного нефротичного синдрому (64,5 і 83,3 % відповідно), раннім рецидивам стероїдочутливого нефротичного синдрому (60,0 %). Одержані дані свідчать про необхідність превентивного обстеження пацієнтів з ГН для визначення їх інфекційного статусу та перегляду терапевтичного супроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.37 + Р733.414.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського