РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609618<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Ультразвукова денситометрія (аксіальне вимірювання) у діагностиці остеопенічного синдрому у дітей з різною соматичною патологією / Ю. В. Марушко, Т. І. Волоха, А. О. Асонов // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначення частоти остеопенічного синдрому за допомогою ультразвукової денситометрії (аксіальне вимірювання) у дітей із різною соматичною патологією для розробки методів корекції остеопенічних станів. Обстежено 625 дітей віком від 2 до 17років із різних областей України за амбулаторно-поліклінічних умов. Комплексне обстеження включало анкетування з метою вивчення анамнезу захворювання та життя, фізикальне обстеження, ультразвукову денситометрію на апараті Sunlight MiniOmniTM. Проведено комплексне обстеження 89 дітей із гастродуоденальною патологією віком від 6 до 16 років, що перебували на стаціонарному лікуванні. У ході комплексного клініко-анамнестичного обстеження 179 дітей виявлено хронічну соматичну патологію (ХСП), а 535 дітей були умовно здоровими. Серед пацієнтів із ХСП остеопенічний синдром за допомогою ультразвукової денситометрії діагностовано у 41,3 % дітей, а серед умовно здорових - у 20,9 %. Зниження щільності кісткової тканини найчастіше спостерігалося у дітей із хронічним гастродуоденітом. Одержані дані вказують на необхідність профілактики остеопенії у дітей із ХСП для запобігання розвитку остеопоротичних змін у кістках, у тому числі застосування комбінованих препаратів кальцію та вітаміну D.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського