РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609722<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Личковська О. Л. 
Роль генетичних і середовищних чинників у розвитку гастродуоденальної патології у дітей (генеалогічні дослідження) / О. Л. Личковська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 1. - С. 84-91. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити вплив генетичних і середовищних чинників на розвиток різних нозологічних форм патології ГДЗ у дітей. Одним із найуживаніших методів вивчення мультифакторної патології є клініко-генеалогічний, який надає змогу дослідити спадкові основи клінічного поліморфізму окремих хвороб, виявити їх генетичну гетерогенність. Наше клініко-генеалогічне дослідження охопило 45 родин практично здорових дітей загальнопопуляційного контролю (ЗПК) та 83 родини дітей віком 6 - 11 років із хронічною патологією ГДЗ, які увійшли до основної групи (ОГ). Функціональну диспепсію (ФД) діагностовано у 21-го (25,3 %), гастрит, гастродуоденіт - у 43-х (51,8 %) дітей, деструктивні форми патології ГДЗ - у 19-ти (22,9 %) пацієнтів. Проведено індивідуальні бесіди з батьками пацієнтів обох груп, а також ознайомлено їх із медичною документацією, в деяких випадках вдалося опитати бабусь та дідусів. Усього зібрано дані про 524 родичів дітей із групи ЗПК та 1054-х родичів дітей з ОГ. Результати дослідження та їх обговорення. Серед дітей із патологією ГДЗ обтяжений спадковий анамнез щодо захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки (ДПК) був у 55-ти дітей (66,3 %). Серед них обтяжену спадковість по лінії матері виявлено у 20-ти (24,1 %) обстежених пацієнтів, по лінії батька - у 14-ти (16,9 %) дітей, по обох лініях - у 21-го (25,3 %). У 33,7 % дітей спадковий анамнез був необтяжений. При цьому серед пацієнтів із функціональними розладами домінувала обтяженість по лінії батька, при органічній патології - по лінії матері або обох лініях. Не виявлено сімей зі спадковою схильністю до конкретної нозологічної форми патології ГДЗ. Висновки: генетичні чинники відіграють суттєву роль у формуванні гастродуоденальної патології у дітей. Найбільш вагомим є внесок генетичних чинників у формування деструктивних форм захворювань ГДЗ. У разі функціональних розладів домінують середовищні чинники. Схильність до патології ГДЗ успадковується за пороговим механізмом, що пояснює наростання частоти патології у молодших поколіннях, поліморфність клінічної картини, наявність різних за тяжкістю, перебігом, прогнозом захворювань у одній родині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського