РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михалойко І. Я. 
Патоморфологічні особливості артеріосклерозу Менкеберга при синдромі діабетичної стопи / І. Я. Михалойко, О. Г. Попадинець, Р. В. Сабадош // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 4. - С. 115-119. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 53 хворих на синдром діабетичної стопи (СДС) із цукровим діабетом (ЦД) II типу, тяжкою формою, субкомпенсованим перебігом. Всім хворим проводили рентгенографію ураженої стопи і гомілки у прямій і бічній проекціях для визначення наявності і ступеня вираженості медіакальцинозу (МК). Рентгенологічні ступені МК порівнювали з їх морфологічною картиною. Проведено патоморфологічні дослідження зрізів 73-х судин ампутованих кінцівок 53 осіб. Десяти пацієнтам (18,9 %) виконано високу ампутацію кінцівки (на стегні), 15 (28,3 %) - поперечну ампутацію стопи, 28 (52,8 %) - ампутації пальців з голівками плеснових кісток. Прогресуючи за СДС, патоморфологічно МК проявляється не лише відкладанням кальцію в тканинах, що зазнали дистрофічно-дегенеративних змін, але й метаплазією гладеньком'язових клітин у хрящову та кісткову тканину, а отже, має місце активний остеогенез. Вираженість МК артерій наростає в дистальному напрямку: найменш виражені зміни виявляються в стегновій артерії, а найбільш виражені - в артеріях стопи. Використання судинорозширювальних препаратів для покращання оксигенації тканин у пацієнтів з III - IV ступенем МК може бути неефективне і призводити до розвитку "синдрому обкрадання", тим самим поглиблювати ішемію тканин стопи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.865.7 + Р415.160.23 + Р410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського