РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пікас О. Б. 
Про стан куріння цигарок у сучасних умовах, його вплив на виникнення захворювань в організмі людини (огляд літератури) / О. Б. Пікас // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 4. - С. 227-230. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Куріння цигарок серед населення щороко зростає. Сьогодні у світі налічується біля 1,3 млрд людей, що курять, у країнах СНД - біля 29 % дорослого населення, у країнах Європи - до 28 %. За споживанням цигарок Україна посідає 17-те місце серед усіх країн світу, за останні 10 років воно збільшилося у 5 разів. В Україні курить кожен другий чоловік і кожна 5-та жінка. За останні роки кількість курців серед жінок в Україні зросла утричі. У димі цигарок міститься біля 1900 компонентів, під впливом яких можлива токсична, мутагенна та канцерогенна дія на організм людини. У кімнаті, де курять, концентрація нікотину становить від 8 до 20 мг/м<^>3 повітря, а в кімнаті, де куріння заборонене, його концентрація складає 0,3 мг/м<^>3 повітря. Куріння тютюну є основною причиною виникнення хвороб і передчасної смерті від них. Курці, що вживають більше однієї пачки цигарок у день, занедужують раком легень у 20 - 30 разів частіше, ніж не курці. Аналогічна тенденція спостерігається й відносно смертності від раку. За один рік у легені запеклого курця потрапляє близько 1 кг дьогтю тютюну. До його складу входить також один із радіоактивних елементів - полоній. Людина, що викурює за день 1 пачку цигарок, одержує дозу опромінення в 3,5 разу більшу від дози, прийняту за норму. Активні та пасивні курці вдихають однакову кількість токсинів, що однаково впливає на здоров'я людини. Діти, які ростуть у сім'ях курців, дуже часто страждають від інфекцій дихальних шляхів. Таким чином, ефективна боротьба з тютюнопалінням має передбачати низку заходів, що зменшить ризик для здоров'я і посилить формування здорового й активного способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського