РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Авраменко Т. В. 
Прогнозування ризику розвитку прееклампсії у вагітних із цукровим діабетом 1-го типу та супутньою діабетичною нефропатією: роль генетичних факторів / Т. В. Авраменко, А. В. Грибанов, З. І. Россоха // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2015. - № 8. - С. 14-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Систематичними оглядами встановлено, що, коли є діабетична нефропатія (ДН), імовірність несприятливих наслідків для плода зростає удвічі, а для матері - у 5 разів. Більшість ускладнень у пацієнток із ДН опосередковується через розвиток артеріальної гіпертензії (АГ). До 45 % матерів із ДН потребують розродження в терміни до 34-х тижнів вагітності через розвиток прееклампсії. Навіть за I стадії хронічної хвороби нирок виникнення/наявність АГ збільшує ризик передчасних пологів у 3,40 - 7,24 разу. Прогнозування розвитку гіпертензивних розладів у вагітних жінок із ДН надасть змогу своєчасно застосувати відповідні профілактичні заходи, установити більш ретельний моніторинг та в результаті сприятиме покращанню материнських і перинатальних наслідків вагітності в зазначеній групі жінок. Мета дослідження: на підставі вивчення клініко-лабораторних показників, профілю носійства поліморфних варіантів генів, а також характеру міжгенних та генно-середовищних взаємодій визначити сприятливі фактори та їх поєднання, що б надали змогу спрогнозувати ризик прееклампсії у вагітних із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу та супутньою ДН. Основну групу становили 30 пацієнток із ЦД 1-го типу та прееклампсією (із них 23 - із ДН), групу порівняння - 30 пацієнток із ЦД, вагітність яких перебігала без прееклампсії (13 - із ДН). У всіх пацієнток вивчалися 7 поліморфних варіантів 5 генів: А1166С_AT2R1; C108T_PON1; Thr83Ala_ та T138C_MGP; 4b/4a_ та G894T_eNOS; I/D_ACE. Якщо є ДН, розвиток прееклампсії асоціювався з такими факторами: тривалим стажем ЦД (>> 14 років); наявністю діабетичної ретинопатії; генотипом 108СТ за геном PON1, а також ID- и DD-генотипом за геном АСЕ. Значущими комбінаціями генів були ACE + PON1, а також MGP (Thr83Ala) + eNOS. Висновки: у пацієнток із ЦД 1-го типу та супутньою ДН без АГ можна рекомендувати вивчення зазначених поліморфних варіантів генів для визначення ризику розвитку прееклампсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23 + Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського