РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610243<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Миколишин Л. І. 
Особливості туберкульозу периферичних лімфатичних вузлів, поєднаного з туберкульозом органів дихання у дітей / Л. І. Миколишин, З. І. Піскур // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості туберкульозу периферичних лімфатичних вузлів (ТПЛВ), поєднаного з туберкульозом органів дихання, та встановити причини несвоєчасної його діагностики у дітей. Проаналізовано 137 історій хвороб дітей віком від 0 до 15-ти років, яких лікували з приводу локальних форм позагрудного туберкульозу (ПГТ) в спеціалізованому дитячому стаціонарі в 1988 - 2015 рр. Зі 137-ми дітей із ПГТ ТПЛВ був у (35,8 +- 6,8) %. У (77,6 +- 6,7) % дітей він поєднувався з ТБ органів дихання, при цьому переважав ((81,6 +- 6,9) %) ТБ внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. У 7,9 % був міліарний ТБ. Хворобу виявляли ((91,8 +- 4,0) %) під час звернення по медичну допомогу. До вступу в спеціалізований стаціонар (73,5 +- 7,3) % дітей лікували в лікарнях загальної мережі. У (44,9 +- 10,8) % хворобу діагностували несвоєчасно. Захворювання розвивалося у дітей зі зниженою реактивністю організму ((77,6 +- 6,7) %) та невакцинованих або щеплених вакциною БЦЖ неефективно ((63,3 +- 8,6) %). Висновки: особливостями поєднаних форм ТПЛВ є різновид уражених лімфатичних вузлів, ураження кількох їх груп, дещо більша схильність до утворення конгломератів і розташування уражених лімфатичних вузлів ланцюжком, поєднання їх з міліарним ТБ і менінгоенцефалітом. Причинами несвоєчасної діагностики ТБ були недостатня пильність лікарів щодо ТБ, брак інформації про джерело інфекції та зниження чутливості на туберкулін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542 + Р733.543.411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського