РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мальцев Д. В. 
Ідіопатична CD4+ Т-клітинна лімфопенія: клінічна картина, діагностика і лікування : (огляд) / Д. В. Мальцев, В. В. Батушкін, В. В. Мішина // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 2. - С. 99-112. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Ідіопатична CD4<^>+ T-клітинна лімфопенія - гетерогенний імунологічний синдром, за якого стійко знижена кількість лімфоцитів із фенотипом CD3<^>+CD4<^>+ у крові (<< 300 клітин/мкл та << 20 % загального пулу T-клітин) за нормальних інших параметрів імунного статусу та без ВІЛ-інфекції. Серед загальної популяції ця імунна дисфункція спостерігається у 0,25 - 0,4 % випадків, однак серед госпіталізованих пацієнтів питома вага імунодефіциту зростає до 5 - 6 %. Ідіопатична CD4<^>+ T-клітинна лімфопенія зумовлює розвиток тяжких рецидивних опортуністичних інфекцій, зокрема герпесвірусних, папіломавірусних, мікобактеріальних і пневмоцистних, та призводить до формування непротективного імунітету після вакцинації. У багатьох пацієнтів виникають алергійні, автоімунні, імунозапальні та неопластичні ускладнення. Серед автоімунних виявів імунодефіциту переважає первинний синдром Шегрена. У 20 % випадків розвиваються лімфопроліферативні та солідні пухлини, нерідко спричинені опортуністичними мікроорганізмами. Для лікування цього імунодефіциту запропоновано кілька імунотерапевтичних агентів, зокрема рекомбінантні інтерферони-альфа та гамма, інтерлейкіни-2 та -7, які продемонстрували ефективність у клінічних випадках і невеликих контрольованих випробуваннях. У вкрай тяжких випадках проводять трансплантацію стовбурових гемопоетичних клітин від сумісного донора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського