РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Устименко П. М. 
Кодекс фітоценотаксономічної номенклатури України (проект) / П. М. Устименко, Д. В. Дубина // Укр. ботан. журн.. - 2015. - 72, № 2. - С. 103-115. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

Обгрунтовано проект Кодексу фітоценотаксономічної номенклатури. Відзначено, що нині в дослідженні рослинності багатьма українськими ботаніками використовується еколого-фітоценотичний (домінантний) підхід. Вказано, що досі відсутній усталений метод назв синтаксонів, що призводить до численних помилок у їх написанні та трактуванні. Підкреслено: щоб уникнути подальшої плутанини, досягти простоти і коректності у застосуванні синтаксономічних назв, украй потрібна стабільність номенклатури. Така стабільність можлива лише за однакового використання загальноприйнятих номенклатурних правил, сформульованих у Кодексі. Стисло висвітлено історію питання. Запропонований проект Кодексу фітоценотаксономічної номенклатури побудовано за зразком проекту Всеросійського кодексу фітоценологічної номенклатури (Neshataev, 2001) з урахуванням традицій вітчизняної класифікації рослинності та синтаксономічної номенклатури української геоботанічної школи. У Кодексі сформульовано номенклатурні правила єдиної класифікаційної системи рослинності України, запропонованої на домінантних засадах. В основу проекту Кодексу покладено принципи, які застосовуються в усіх кодексах біологічних номенклатур. Структура Кодексу складається з Преамбули, де викладено загальні положення його змісту, і 4-х частин. У першій частині ("Визначення") надано дефініції термінів, що трапляються в тексті. У другій частині ("Принципи") наведено 8 принципів, на яких грунтується система фітоценотичної номенклатури. Третя частина ("Правила - поради") є центральною у проекті, вона складається з 13-ти глав і 36-ти статей. Тут обгрунтовано умови дійсної публікації назв, питання типифікації та пріоритету, утворення назв і правопис синтаксонів, відкидання назв і виправлення помилок у назвах і їх зміну, цитування прізвищ авторів, компетенції Номенклатурної комісії. У 4-й частині ("Положення для змін Кодексу") викладено підстави для внесення змін до Кодексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*990.3 + Е5 в3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського