РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610450<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бобко А. М. 
Економіка лісівництва і проблеми його реформування в Україні / А. М. Бобко // Економіка України. - 2016. - № 3. - С. 88-96. - укp.

В Україні розпочався новий етап у реформуванні лісового господарства, але, як завжди, без належного опрацювання. Посилання на оприлюднені в Інтернеті Концепцію реформування або Стратегію збалансованого розвитку лісового та мисливського господарства України на період до 2020 року як на нормативно-правові акти слід сприймати вкрай сумнівними. Висвітлено порівнянні фінансові показники за видатками на лісове господарство та доходами до державного і місцевих бюджетів за останні роки і ХХ ст. Головною продукцією колишнього і сучасного лісівництва є деревина, а об'єктом праці - земля, тобто землекористування. Саме щодо цього терміна довгий час ведеться полеміка в публічних джерелах наукової інформації, проте органи влади, посилаючись на Лісовий кодекс України, підмінили його на термін "лісокористування", що не відповідає ні складу лісогосподарського виробництва, ні об'єкту праці в галузі лісівництва. Рано чи пізно виконавчим органам державної влади доведеться усвідомити істотну відмінність ідентифікованого господарювання на землі від загальнодержавного, тобто знеособленого, а також зрозуміти, що об'єктом праці для лісівництва є земля (земельна ділянка), за користування якою необхідно завжди здійснювати рентну плату. Саме за користування земельними угіддями, а не за лісові матеріали, кількість і якість яких залежать від мистецтва господарювання. Це також необхідно для того, щоб використання деревини і вироблених з неї лісових матеріалів перестало "живити" тіньові схеми їх продажу. До того ж сам фізіологічний процес нарощування деревини є одним з найважливіших факторів коагуляції вуглецю і одним з факторів його зменшення у складі повітря. Реформуванню галузі лісівництва на ринкових засадах має передувати вдосконалення лісового законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського