РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко А. М. 
Вплив наночастинок заліза на стан мікрофлори кишечника щурів із залізодефіцитною анемією / А. М. Дорошенко, С. М. Дибкова, Л. С. Рєзніченко, Т. Г. Грузіна, З. Р. Ульберг, І. С. Чекман // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2014. - 2, № 3. - С. 292-299. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За даними експериментальних і клінічних досліджень як за залізодефіцитної анемії (ЗДА), так і у разі застосування пероральних препаратів заліза для її лікування чи профілактики може розвиватися кишковий дисбактеріоз. З огляду на підвищену біологічну та фармакологічну активність нанорозмірних частинок металів перспективними у розробленні протианемічного засобу є наночастинки заліза. Однак їх доклінічне дослідження як потенційної протианемічної субстанції має містити визначення особливостей впливу на показники кишкової мікрофлори у разі ЗДА, що й було метою роботи. Наночастинки заліза розміром 40 нм синтезовані за допомогою методу хімічної конденсації у водному середовищі. За допомогою стандартних мікробіологічних протоколів встановлено, що у щурів із аліментарною ЗДА розвивається дисбактеріоз. Експериментальний 10-дений курс лікування щурів із ЗДА наночастинками заліза або препаратом порівняння на основі заліза (III) гідроксиду полімальтозного комплексу в умовно-терапевтичній дозі (12 мг/кг/добу) призводив до нормалізації показників мікрофлори кишечника. При цьому відновлення кількості сульфітредукуючих клостридій у кишечнику анемічних тварин, яким вводили наночастинки заліза, було більш ефективним, ніж у разі введення препарату порівняння. Одержані дані щодо сприятливого впливу дослідженої субстанції наночастинок заліза стосовно показників кишкової мікрофлори дослідних тварин (щурів) свідчать про перспективність проведення подальших доклінічних досліджень наночастинок заліза як потенційної субстанції для створення високоефективного і безпечного протианемічного лікарського засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського