РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000610696<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романюк А. М. 
Кальцифікація щитоподібної залози: поширення, патологія, механізми виникнення та діагностичне значення (огляд літератури) / А. М. Романюк, Р. А. Москаленко, А. В. Рєзнік, А. В. Гапченко // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2014. - 2, № 4. - С. 417-426. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

У щитоподібній залозі (ЩЗ) кальцифікати зустрічаються як у разі доброякісної, так і за умов злоякісної її патології. Одержана діагностична інформація про кальцифіковані об'єкти у ЩЗ часто не береться до уваги клініцистами або їй надається мінімальне клінічне значення (КЬоо М.Ь. й аі, 2002). Мета роботи - проведення аналізу даних наукової літератури для встановлення поширення, механізмів виникнення та з'ясування діагностичного значення патологічної біомінералізації у ЩЗ. Вік пацієнта, стать, розмір і гістологічна належність пухлини, наявність метастатичного ураження поза ЩЗ, стан лімфатичних вузлів є значимими маркерами для прогнозу у пацієнтів з раком ЩЗ (РЩЗ) (Bai Y. et al., 2008). Серед усіх захворювань ЩЗ найбільш часто кальцифікація виявляється у випадку папілярного раку ЩЗ (ПРЩЗ). Однак, клінічне значення кальцифікації, включаючи співвідношення клінічних проявів, вплив на виживання пацієнта та молекулярні механізми, які відповідають за кальцифікацію тканини пухлини, залишається невстановленим. Грунтуючись на клінічних особливостях патологічної біомінералізації, Bai Y. et al., (2009) кальцифікати ЩЗ поділили на псаммомні тільця (ПТ), стромальну кальцифікацію та ектопічне формування кісткової тканини (осифікацію). Присутність ПТ більшість авторів вважає діагностичним критерієм ПРЩЗ. ПТ характеризується як сферичні кальцифіковані осередки, побудовані з концентричних пластинок (LiVolsi V. et. al., 2004, Johanessen J. V. et. al., 1980). Осифікація або формування кістки фіксувалася у випадках, коли ідентифікувався кістковий матрикс та остеоцити (Bai Y. et al., 2009). Всі кальцифікати, які не підходили під визначення ПТ та осифікації, вважалися стромальною кальцифікацією, включаючи також псаммомоподібні кальцифікати - округлі без пошарової структури та пошаровані, але з нерівними краями. Стромальна кальцифікація виникає внаслідок відкладення депозитів фосфату кальцію у фіброзну строму. У процесах патологічної біомінералізації ЩЗ на молекулярному рівні беруть участь кісткоутворювальні білки (bone morphogenetic protein - BMP) 1, 2, 4, 9 та 11, остеопонтин, АЛК1, TGF-beta1. Таким чином, ознаки патологічної біомінералізації (кальцифікації) можуть бути важливим диференційно-діагностичним критерієм пухлин ЩЗ як у разі ультразвукового дослідження, так і під час патогістологічного дослідження. Це особливо стосується пацієнтів з солітарним кальцифікованим вузлом, кальцифікацією лімфатичних вузлів шиї, мікрокальцинатами у пацієнтів старшого віку (більше 45-ти років) та грубою кальцифікацією вузлів. Увагу патологам необхідно звернути на псаммомні тільця ЩЗ не пов'язані з пухлинною патологією, так як це може бути ознакою прихованого ПРЩЗ (мікрокарцинома) або метастазу з протилежної частки залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського