РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслов Ю. К. 
Центральна та Східна Європа в пошуках сучасної системи влади : монографія / Ю. К. Маслов; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського. - Одеса : Гельветика, 2015. - 387 c. - Бібліогр.: с. 342-382 - укp.

Формування національних систем влади в країнах Центральної (Чехія, Словакія, Угорщина, Польща) та Східної (Словенія, Хорватія, Румунія, Болгарія та ін.) Європи проаналізовано на предмет виявлення спільних принципів, механізмів, рівнів і чинників впливу на цей процес. Зазначено, що досвід цих країн є найбільш цікавим для України, адже країни Центральної Європи, які в межах регіону ЦСЄ утворили власну субрегіональну геополітичну єдність - Вишеградську групу (V4) вважається одним із найбільш вдалих на шляху розбудови національних систем влади, а досвід Румунії та Болгарії є ментально досить близьким до українського суспільства, до того ж політичні процеси, які відбувалися в цих країнах на шляху реформ мають багато спільного з українськими реаліями. Словенія має досвід успішних реформ у галузі адміністративно-територіального управління, люстрації та боротьби з корупцією, які визнаються найефективнішими в групі країн ЦСЄ, а досвід Хорватії є корисним для України з огляду на те, що ця країна останньою набула статусу країни ЄС 2013 р. Дослідження грунтується на сучасній методології міждисциплінарних досліджень з урахуванням інструментарію системного, інституційного, мережевого, порівняльного підходів та сконцентроване на аналізі теоретичних і практичних прикладів формування національних систем влади та їх структурних елементів: парламентаризму, президентства, місцевого самоврядування та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(44/45)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794714 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського