РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хилько І. А. 
Структура та семантика складнопідрядних умовних речень у мові української прози : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. А. Хилько; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2015. - 20 c. - укp.

Присвячено роботу комплексному аналізові складнопідрядних умовних речень з погляду формально-граматичного, семантико-синтаксичного та комунікативного аспектів. Показано, що ці утворення є особливим видом складнопідрядних речень розчленованої структури з детермінантним (власне-детермінантним) типом підрядного синтаксичного зв'язку з притаманними їм засобами формальної організації та семантичним розгалуженням. Описано спеціалізовані та неспеціалізовані, традиційні і нові сполучники, а також сполучні комплекси, як найголовніші виразники підрядного зв'язку та маркери семантико-синтаксичних відношень між предикативними частинами аналізованих конструкцій. Окреслено тенденції та шляхи поповнення цих сполучних засобів. З'ясовано роль категорії модальності у формуванні складнопідрядних умовних речень та засоби її втілення. Обгрунтовано виокремлення центральної (власне-умовні конструкції) та периферійної (невласне-умовні конструкції) зон досліджуваних складних речень на грунті їх семантичної диференціації. Окреслено текстотвірний потенціал складнопідрядних конструкцій з підрядною кондиційною частиною та визначено частотність уживання кожного семантичного різновиду в українській прозі на трьох часових проміжках - у текстах XIX ст., XX ст. та XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського