РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000611178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марійко С. В. 
Номо virtualis у структурі сучасного суспільства : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / С. В. Марійко; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2015. - 22 c. - укp.

Проведено соціально-філософський аналіз homo virtualis у структурі сучасного суспільства. На основі комплексно-міждисциплінарного підходу досліджено динаміку віртуалізації та детерміновану нею зміну моделей суспільства: від суспільства спектаклю (модель Е. Гі Дебора), крізь симулякризоване суспільство (модель Ж. Бодрійяра) до моделі віртуалізованого суспільства інтерактивного спектаклю. Визначено специфіку та критерії процесу віртуалізації суспільства, проаналізовано симулякризацію та електронну віртуалізацію як механізми трансформації усіх сфер суспільства. За результатами дослідження типологізовано образи суспільства в контексті сучасних теоретичних концепцій. Запропоновано модель сучасного віртуалізованого суспільства інтерактивного спектаклю, яке функціонує за логікою віртуальної реальності та видовищності за допомогою механізмів симулякризації та електронної віртуалізації. Розкрито соціальне значення віртуалізації суспільства, з'ясовано сутність процесів трансформації соціальної структури та стратифікації віртуалізованого суспільства інтерактивного спектаклю. Продемонстровано їх зміщення у бік пластичності, децентралізації, відкритості, симуляції принципів існування та функцій. Запропоновано дефініцію поняття homo virtualis. Виокремлено основні характеристики людини віртуальної, її метаморфози залежно від етапу віртуалізації та відповідної зміни моделі суспільства. Досліджено імідж-ідентичність як спосіб адаптації до мінливої соціокультурної реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418821 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського