Гарасимчук М. Є. Посаг, віно та "внесення" у шлюбній практиці мешканців Самбірської економії першої третини XVII ст. (на підставі записів до Замкової книги від 1614 - 1632 рр.) / М. Є. Гарасимчук // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 6. - С. 29-47. - укp.Розглянуто передшлюбні домовленості мешканців Самбірської економії, в яких максимально чітко визначалися способи й терміни передавання майна, його розмір, причини та механізми можливого повернення. Виокремлено роль батьків і братів членів подружжя не лише у процесі споряджання й одержання приданого, а й у разі відстоювання прав на його повернення. Окреслено також типовий порядок документальної фіксації в актовій книзі: після одержання посагу дружини чоловік записував їй еквівалентну суму на половині власних маєтностей. Розглянуто різноманітні ситуативні модифікації, що мали місце між мешканцями Самбірської економії: запис чоловіком посагу на батьківському майні через відсутність власної виділеної спадкової частки; ініціатива свекра у записі приданого невістки; зміна ролей, коли жінка, приймаючи до себе чоловіка, записувала його "внесення" на своїй спадковій маєтності. Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ)442-2
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|